چهارمین جشنواره بزرگ جهادگران علم و فناوری؛
ولایتی: دانشگاه آزاد کمیت خوبی دارد ولی “علیکم بلکیفیت” / قدیانی:قرارگاه پیشرفت جهاد علمی با موافقت وزیر علوم تشکیل می شود

<span style='color: rgb(0, 117, 125);font-size:19px;font-family: mitra;'>چهارمین جشنواره بزرگ جهادگران علم و فناوری؛</span><br>ولایتی: دانشگاه آزاد کمیت خوبی دارد ولی “علیکم بلکیفیت” / قدیانی:قرارگاه پیشرفت جهاد علمی با موافقت وزیر علوم تشکیل می شود
فرمانده سپاه پاسداران بیان داشت: در کشور مشکل کاربردی و تجاری سازی وجود دارد و محصولات خارجی را راحت‌تر می‌خریم و به داخل کشور می‌آوریم و این مشکل اصلی علم و فناوری است؛ امیدواریم در مجموعه سپاه بتوانیم این سیستم را راه اندازی کنیم.


تشکل های دانش بنیان برتر جشنواره جهادگران علم و فناوری؛
مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی با موضوع نساجی
مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی با موضوع نانو
خانه نخبگان علمی بسیج(خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کرمانشاه)
۶پایگاه علمی از استان های تهران، ، اردبیل و اصفهان

——————————-

طرح های برتر جشنواره جهادگران علم و فناوری مورد تجلیل قرار گرفته در مراسم اختتامیه:

دستگاه بالانس سه بعدی لیزری؛ دکتر رحیمی ، استان لرستان
طراحی و ساخت آشکارساز تناسبی چند سیمه گازی با سیستم پردازش سیگنال، محمد افشار، استان البرز
سنجشگر گاما G_G104 ، رضا قلی پور پیوندی_ استان تهران بزرگ
توربین بادی ویندمکس، احسان حمیدی، استان خوزستان
دستگاه کرایور برقی، نیما دانش، استان مازندران
آسان رو معلولین، پری ناز رحیمی، استان کردستان(دانش آموزی)
دستگاه تشخیص نشتی لوله های آب، مبینا وطن خواه، استان هرمزگان(دانش آموزی)

——————————-

تجلیل از خانواده شهیدان نخبه مدافع حرم و  شهدای جهاد خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

——————————-

دکتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی:
دانشگاه آزاد دولتی نیست، ملک خصوصی کسی هم نیست، بلکه متعلق به مردم است

دانشگاه آزاد کمیت خوبی دارد و اکنون باید گفت “علیکم بلکیفیت” توسعه کمی برای دانشگاه آزاد کفایت می کند باید به دنبال ارتقای کیفی باشیم/ به دنبال بورسیه کردن نخبگان هستیم

دکتر ولایتی در سالن همایش های صداوسیما گفت:کشورما کشور ایمان وعلم است وبسیج مردمی است ومدافع کشور اسلامی با تازیخی مملو از افتخارات است.وی افزوذ: اگر بسیج نبود سالهای سخت انقلاب را نمی توانستیم پشت سر بگذاریم. اگر لازم شد ذر دفاع از وطن ونظام یا سازندگی کشور بیاید همیشه وهمه جا حاضر واماده است. وی گفت: دانشگاه ازاداسلامی هم مانند بسیج برخاسته از مردم ومردمی است وملک شخصی کسی هم نیست .
وی گفت: علم بیاموزند وعلم بیاموزانند ودرهیچ تاریخی نذاریم که سابقه اموزشی اینگونه داشته باشند. خواجه نصیرالدین طوسی یازده مدزسه تاسیس کرد که یکی ازشاگردانش سعدی است.
وی گفت:تا دانشجو نباشد معلم نیست وبالعکس باید طالب علم باشد تا معلم تدریس کند.در هیچ کشوری جوانانش تا این درجه به اموختن وتحصیل علاقمند باشند.رغبت مردم به علم اموزی قابل تحسین است.بسیج ودانشگاه ازاد تشابه دارند واین همکاری خوب است وکارعلمی باید بصورت همکاری ومشارکت صورت بگیرد .بنابراین باید سطح کیفی دانشگاه ازاد را ارتقا دهیم واساتید خبره ودلسوز بکارگیریم تا سطح علمی ارتقا یابد.

———————————-

دکتر میرزاده در مراسم اختتامیه: تفاهمنامه میان بسیج ودانشگاه آزاد و ۴۰۰واحد دانشگاهی در سراسر کشور زمینه تشکیل قرارگاه جهادی علم وتکنولوژی شد.
وی افزود: افتخارمااین است که مسلمان ایرانی هستیم .دانشمندان ایرانی به این نتیجه رسیدند که در سایه رهنمودهای حکیمانه رهبر انقلاب به سوی رشد و توسعه علم پیش می روند.

———————————-
قدیانی : جهادگران بسیجی موجب پیشرفت علم و دانش بر مبنای اسلام در کشور شده اند

حسین قدیانی معاون علمی و پژوهشی سازمان بسیج مستضعفین در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره جهادگرآن علم و فناوری بسیج که در سالن مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد، با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا( س) گفت: انقلاب اسلامی در دورانی که در نظام بین الملل به دوران دو قطبی برای تصاحب تسلیحات هسته ای بود شکل گرفت.

وی ادامه داد: در آن دوران هر انقلابی که می خواست شکل بگیرد به ناچار باید تابعیت و قومیت ابرقدرت هایی مثل آمریکا بگیرد، اما انقلاب اسلامی وقتی شکل گرفت اصلی ترین شعارش نه شرقی و نه غربی بود که بیان مگر ان است، انقلاب اسلامی ایران به دنبال احیای تمدن اسلامی است و طی ۳۷ سال گذشته از انقلاب توانسته این حرف را ثابت و تمدن سازی کند.

مسئول معاونت علم فناوری سازمان بسیج با بیان اینکه اگر می خواهیم الگو برای کشورهای جهان باشیم، باید فرهنگ اسلامی را در جامعه پیاده کرد و لازمه این کار تولید علم بومی بر مبنای اسلام است.

وی افزود: انقلاب اسلامی باید به دنبال علومی باشد که بتواند علوم اجتماعی اسلامی را در جامعه پیاده کند، لذا باید باهمان سیاق دوران دفاع مقدس که از کیان ایران دفاع شد ، علوم بومی تولید کنیم.

قدیانی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه کشور با چالش های مختلفی روبرو است گفت: باید از علوم متنوع بهره ببریم تا بر پایه یک جهان بینی توحیدی مباحثات علمی خود را مطرح کنیم. امروز علوم متعددی در حال شکل گیری است ولی بخش عمده علومی که به کار گرفته می شود انسان را به کمال اخلاقی نمی رساند، ما باید به سمت علومی برویم که انسان را به کمال برساند لذا نگاه به علم موضوعی اساس و مهم است.

وی افزود: با انقلاب اسلامی جهان دگرگون شد و دیگر ابرقدرت ها نمی توانند برای جهان تصمیم گیری کنند اما در کنار این حرکت اسلامی نگاه به علم هم باید مورد توجه قرار بگیرد.

مسئول معاونت علم فناوری سازمان بسیج گفت: در حوزه علوم انسانی برنامه های ما می تواند تحولی را در این حوزه بوجود بیاورد. بسیج به عنوان عنصری که هرگاه وارد عرصه ای شده به عنوان اکسیری موجب رشد و پیشرفت کارها شده است، در تولید علم بسیج گام های اساسی را برداشته و امیدواریم این تلاش ها ادامه داشته باشد. چرا که جوانان انقلابی اگر در حوزه علم و دانش فعالیت کنند می توانند تحولی را در این حوزه بوجود بیاورند بطوریکه الگو برای دیگر کشورها شوند.

وی ادامه داد: به لطف تلاش ها و اقدامات بسیج در سراسر کشور جشنواره جهادگران علم و فناوری با همکاری دانشگاه آزاد برگزار شد و امیدواریم این همکاری ادامه داشته باشد. قرارگاه پیشرفت جهاد علمی با موافقت وزیر علوم شکل می گیرد تا بتوانیم در قالب این قرارگاه فعالیت ها را ادامه دهیم. اگر ما از ظرفیت های موجود در کشور استفاده کنیم می توانیم رشد علمی را ببالا ببریم.


مراسم اختتامیه جشنواره جهاد گران علم و فناوری با حضور سران لشکری و کشوری آغاز شد.

از جمله شخیت های حاضر در مراسم:

دکتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی، سرلشکر فیروزآبادی مشاور عالی نظامی فرماندهی کل قوا، دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حسین قدیانی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری،سردار محمد زارعی معاون نیروی انسانی ناجا، دکتر علی وطنی معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، دکتر طلایی نایب رئیس شورای شهر تهران، امیر رضا امیری معاون تحقیقات صنعتی کل ارتش

——————————————-

رونمایی از ۴ طرح برتر مخترعان بسیجی جشنواره جهادگران علم و فناوری

در دومین روز از چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری رونمایی از چهار طرح مخترعان بسیج علمی و یک طرح از مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی با حضور رئیس سازمان بسیج ، فرمانده سپاه پاسداران، رئیس سازمان بسیج علمی، وزیر علوم ، فرمانده سپاه‌های استانی و جمعی از مسئولان و مخترعان انجام شد.

در این رونمایی از دستگاه مدل آیرو اسپایک پلاسمایی،  دستگاه سرعت و مشخصات سیار، دستگاه فرز CNC رومیزی جهت مدل‌سازی سریع انواع قطعات هنری و صنعتی، دستگاه‌های سیستم هشدار امنیتی با کاربرد پایش ارتعاشات مرزبانی هوشمند، پایش سایت‌های حساس، و قابلیت به‌کارگیری برای دستگاه‌های امنیتی بانک‌ها را دارا است.

یاتاقان هوایی باقابلیت استفاده در صنایع فضایی و صنایع دقیق یز دستگاهی است که از سوی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شده و در این مراسم رونمایی شد.

دستگاه مدل آیرو اسپایک پلاسمایی توسط مخترعان بسیجی استان لرستان ساخته شده که برای بررسی و تحقیقات استفاده از فناوری پلاسما روی کاهش درگ ناشی از امواج ضربه‌ای در سرعت‌های مافوق صوت و ماوراء صوت در جلوی و سائل نقلیه است، از این مدل آیرو اسپایک پلاسمایی، استفاده می‌شود.

این دستگاه شامل یک اسپایک فیزیکی به‌عنوان کاتد، عایق الکتریکی و حرارتی، دماغه مخروطی ناقص به‌عنوان آند، بدنه سیلندری و آداپتور مخصوص اتصال به آلفا مکانیزم است. در این مدل سوراخ‌هایی برای اندازه‌گیری فشار استاتیکی، فشار کل و سیستم لیزر در نظر گرفته‌شده است. تولید پلاسما به مقدار موردنیاز در اعداد ماخ مختلف مافوق و ماوراء صوت از طریق منبع تغذیه دوبل مخصوص (ولتاژ بالا و وکانسپت ولتاژ پائین) انجام می‌پذیرد. از دستگاه‌های شادوگراف و دوربین‌های سرعت‌بالا برای ثبت مشاهدات تخلیه پلاسما و نحوه اضمحلال جبهه موج تشکیل‌شده در جلوی جسم استفاده خواهد شد.

کاربرد این دستگاه در  کاهش نیروی درگ در سرعت‌های مافوق صوت و ماوراء صوت، افزایش سرعت و برد موشک‌ها و پرتابه‌ها،

اساس موشک‌های فوق‌سریع، طراحی فضاپیماها و ماهواره‌برها است و در صنایع موشکی کشور و سازمان‌های هوا و فضا و هواپیماسازی مورد استفاده قرار میگیرد.


طرح های برتر رونمایی شده در جشنواره

دستگاه فرز CNC رومیزی چهار محوره ارائه شده از سوی محققان بسیج علمی استان البرز

دستگاه آیرواسپایک پلاسمایی ارائه شده توسط پژوهشگران بسیج علمی استان لرستان

سیستم هشدار امنیتی که به همت محققان و فناوران بسیج علمی استان إیلام

دستگاه اندازه گیری سرعت و مشخصات سیال که با تلاش پژوهشگران استان مرکزی

 

———————————–

تجلیل از ۲۳ نفر در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری

علی‌اصغر شهبازی، معاون پژوهشی بسیج علمی در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج علمی لرستان اظهار داشت: بیش از ۲۰۰ طرح در این نمایشگاه از سراسر کشور حضور دارد که از این تعداد افرادی برگزیده انتخاب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه همزمان با افتتاح نمایشگاه روی طرح‌های حاضر در نمایشگاه کار ارزیابی انجام می‌شود، افزود: نمایشگاه شامل دو بخش است یکی طرح‌هایی ساخت نمونه آزمایشگاهی بوده و یک بخش مربوط به تجاری‌سازی است.

معاون پژوهشی بسیج علمی بیان کرد: آن‌هایی که به مرحله تجاری‌سازی نرسیدند سه طرح به‌عنوان طرح برگزیده کشوری و سه طرح هم در حوزه تجاری برای کشور انتخاب می‌کنیم و اگر کسی بتواند استان خودش را به‌خوبی معرفی و طرح هاش را به‌خوبی ارائه دهد و مخاطب خود را به‌خوبی توجیه کرده باشد یک غرفه برتر نیز داریم.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ اسفندماه روز اختتامیه جشنواره است، عنوان کرد: در روز اختتامیه برگزیدگان کشوری ده قشر دانشور برتر بسیج ازجمله بسیج دانش‌آموزی، دانشجویی، اساتید، عمران، صنعت، حقوقدانان، طلاب، جامعه پزشکی و فرهنگیان معرفی می‌شود.

شهبازی تصریح کرد: از پژوهشکده برتر، مرکز هدایت حمایت برتر، خانه نخبگان، پایگاه علمی برتر و ….. هم افراد و هم تشکل‌های دانش‌بنیان به‌عنوان تشکل‌های بسیج علمی را انتخاب می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۲ نفر تجلیل می‌شوند افزود: از ۷ خانواده شهید علمی که از شهدای موشکی ما هستند و از خانواده شهید مدافع حرم و خانواده شهید دانشگاه آزاد نیز تجلیل می‌شود.

—————–

سرلشکر جعفری در در جشنواره جهادگران علم و فناوری: مشکل اصلی علم و فناوری خرید آسان کالای خارجی است

سرلشکر جعفری فرمانده سپاه پاسداران عصر امروز در چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری که در نمایشگاه دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد گفت: نکته بسیار حائز اهمیت این است که ما در کشور جهادگر علم و فناوری فراوان داریم و افرادی که بتوانند نیازهای مختلف کشور را در تمام بخش ها برآورده کنند بسیار هستند.

وی ادامه داد: ضعف و مشکل ما در مدیریت، اعلام نیاز و اتصال محصول و توانمندی ایجاد شده به تولید و کاربردی کردن آن است. این خلاء مدیریتی در سطح راهبردی وجود دارد و باید برای این ضعف چاره اندیشی کنیم و از سردار غیب پرور می‌خواهم که با پیگیری‌شان سعی کنند این اتصال را انجام دهند تا در بخش هایی که نیاز داریم از این محصولات استفاده کنیم.

فرمانده سپاه پاسداران بیان داشت: در کشور مشکل کاربردی و تجاری سازی وجود دارد و محصولات خارجی را راحت‌تر می‌خریم و به داخل کشور می‌آوریم و این مشکل اصلی علم و فناوری است؛ امیدواریم در مجموعه سپاه بتوانیم این سیستم را راه اندازی کنیم.

سرلشکر جعفری اظهار داشت: باید ابتدا در بخش های مختلف سپاه نیازها را بسنجیم و به تولیدکنندگان سفارش دهیم تا برای بخش های مختلف الگوگیری شود.

وی تصریح کرد: مجموعه سپاه در تمام عرصه‌ها دست دارد بخصوص اخیراً برای کمک به اقتصاد مقاومتی وارد عرصه های کشاورزی هم شده  و ان شالله ابتداً سپاه خواهان و خریدار محصولات فناوری داخلی باشد و سپس در بخش های مختلف کشور هم توسعه یابد؛ در این‌صورت مشکلاتی که جهادگران علم و فناوری دارند را شاهد نیستیم.

 

 

رونمایی از طرح های برگزیده دانش بنیان دانشگاه آزاد

عنوان دستگاه

نام مخترع / مجری

واحد دانشگاهی

شرح مختصری از فعالیت دستگاه

دستگاه تحریک الکتریکی مغـز

دکتر یاسمن زندی مهران

یادگار امام(ره) شهرری

درمان بیماری­های روان و اعصاب، سردرد میگرنی، درمان اعتیاد، افسردگی، اضطراب، توانبخشی ذهنی، افزایش سطح توجه و تمرکز

ژنراتور تابش پلاسما بر ترمیم زخم های پوستی و دیابتی

سارا فتح اله

علوم و تحقیقات

ترمیم زخم های دیابتی

ترمیم زخم های مزمن

انعقاد خون

از بین بردن عامل عفونت و استرلیزاسیون

پد جاذب آنتی باکتریال

هسته پژوهشی هیلا ویستا

تهران جنوب

محافظت از انواع مواد غذایی به خصوص مواد پروتئینی

یاتاقان هوایی با قابلیت استفاده در صنایع فضایی و صنایع دقیق

دکتر شهرام اعتمادی حقیقی

علوم و تحقیقات

استفاده در مفاصلی که نیاز کاربردی آنها اصطکاک بسیار اندک است مانند: دستگاه های CMM – سخت افزار در حلقه های شبیه ساز ماهواره – توربو شارژرهای دور بالا

سیستم تنظیم سرعت (کنترل کروز )

شرکت دانش بنیان تجهیز فرزانه

تهران مرکزی

تثبیت سرعت خودرو با کیفیت عملکردی عالی، آرامش ذهنی فوق العاده در رانندگی ، کاهش موثر مصرف سوخت به دلیل تثبیت سرعت

——————————————

حضور سردار عزیز جعفری، دکتر فرهادی و دکتر میرزاده در جمع نخبگان بسیجی

—————————————-
سردار غيب‌پرور: بسيج با تمام وجود آماده همکاري با دولت است

سردار غلامحسين غيب‌پرور رئيس سازمان بسيج مستضعفين در حاشيه بازديد از چهارمين جشنواره جهادگران علم و فناوري در محل نمايشگاه دائمي دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران گفت: بسيجيان توانمند در عرصه علم و پژوهش از سراسر کشور در اين نمايشگاه حضور يافتند و جاي هيچ استاني خالي نيست که اين مسئله پيامي دارد و نشان مي‌دهد که قابليت علمي در جاي‌جاي کشور وجود دارد. بنابراين حق نداريم هيچ نقطه کشور را خط بزنيم.

غيب‌پرور ادامه داد: نوع محصولات ارائه شده در اين نمايشگاه يا مشابه خارجي ندارد يا بهتر از مشابه خارجي است يا در رديف مشابهات خارجي قرار دارد و اين مسئله از سوي پژوهشگران کشور با استدلال علمي و منطقي اعلام شده است.وي با اشاره به مشکلات کشور در حوزه علم و فناوري تأکيد کرد: ما در بخش علمي هم‌افزايي نداريم، از سوي ديگر علم بايد با چرخه صنعت ارتباط داشته باشد، علم بايد تجاري‌سازي شود و سهم علم در توليد ناخالص ملي ما مبهم است و اين بسيار حيف است.

 

 

 

———————————————

 سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران ظهر امروز پس از بازدید از نمایشگاه جانبی جشنواره در جمع نخبگان علمی و جهادگران بسیجی حاضر در جشنواره سخنرانی خواهند کرد.

—————————————-

جمعی از شخصیت های لشکری و کشور از جمله وزیر محترم علوم، نمایندگان مجلس ظهر امروز در محل نمایشگاه حضور خواهند یافت

—————————————-

آغاز روز دوم جشنواره جهادگران علم و فناوری

—————————————-

حضور سردار نقدی در جشنواره جهادگران علم و فناوری

—————————————-

توضیحات معاون رئیس‌جمهور پیرامون مصوبه فرصت یک ماهه به دستگاه‌های اجرایی برای ایجاد بازار جدید شرکت‌های دانش‌بنیان

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در حاشیه بازدید از نمایشگاه جهادگران علم و فناوری در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران در رابطه با مصوبه هیأت وزیران مبنی بر فرصت یک ماهه به دستگاه‌های اجرایی برای ایجاد بازار جدید فروش محصولات دانش‌بنیان گفت: تفاهم‌نامه‌ها امضا شده و به جاهای خوبی رسیده‌ایم ولی برای این کار، کار فرهنگی نیاز است زیرا کاری نیست که با اجبار و دستور بتوان آن را اجرایی کرد.

وی افزود: البته مصوبه هیأت وزیران الزام ایجاد می‌کند ولی باید فرهنگ دانش بنیان ایجاد شود.

ستاری ادامه داد: در حال حاضر بازار دانش بنیان بهتر شده به طوری که بازار ۳۰ هزار میلیارد تومانی داریم.

—————————————-

 انعقاد تفاهم‌نامه بسیج علمی با معاونت علمی ریاست جمهوری

تفاهم نامه افزایش همکاری های علمی به امضای  سورنا ستاری، معاون علمی فناوری رئیس جمهوری و حسین قدیانی رئیس سازمان بسیچ علمی، پژوهش و فناوری رسید.

ستاری اظهار داشت: این تفاهم نامه با هدف حمایت بیشتر از علم و فناوری و اقتصاد دانش امضا شد.

——————————————
شمخانی: دیداری با الجبیر نداشته‌ام

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان  در حاشیه بازدید از نمایشگاه چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در خصوص انتشار خبری مبنی بر اینکه شما با عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان در بغداد دیدار داشته‌اید؟ گفت: من تکذیب می‌کنم.
وی در خصوص ادعای وزیر خارجه عربستان مبنی بر اینکه چرا در ایران اقدام تروریستی صورت نمی‌گیرد نیز اظهار داشت: عربستان و تروریست‌ها در جایی می‌توانند انفجار و اقدام تروریستی انجام دهند که پرورش یافته‌اند.
شمخانی با ذکر این نکته که ایران سرزمین بیگانه‌ای نسبت به تربیت تروریست است، یادآور شد: علاوه بر این ما دستگاه امنیتی هوشیار و مردم حاضر در صحنه‌ای داریم.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با ذکر این نکته که در بعضی از کشورهای منطقه‌ای پیرامون ما افرادی اقدامات تروریستی انجام می‌دهند که در آنجا درس خوانده، زندگی می‌کنند و از آنجا ماموریت گرفته و به جای دیگری رفته‌اند، خاطرنشان کرد: امروز آنها به دلیل اختلاف سیاسی با زاویه‌های کم انتقام می‌گیرند، ضمن اینکه مردم یکپارچه و یا حاکمیتی ندارند و سیستم امنیتی متناسب با مبارزه با تروریسم هم ندارند و سیستمی متناسب با جوامع آزادیخواه دارند و این تفاوت ایران با دیگر کشورهاست.

 —————————————-

شمخانی:تفکر و مدیریت جهادی دوبازوی ایجاد جهش در عرصه‌های علمی است

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز با حضور درچهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات از محصولات تولید شده از سوی بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور بازدید کرد.

وی در این مراسم  با اشاره به تاثیرگذاری بی بدیل توسعه علمی در روند شتاب اقتصادی کشور گفت: رشد و شکوفایی فعالیت‌های علمی و فناوری در نسل جوان کشور به ویژه در میان بسیجیان مثال زدنی و قابل تحسین است.

دریابان شمخانی افزود: تنوع و گستردگی دستاوردهای علمی و پیشتازی نسل جوان تحصیلکرده در این عرصه نشان می دهد که می توان چون سالهای دفاع مقدس از ظرفیت های جوانان در عرصه های مختلف  استفاده نمود و با اعتماد و اتکا به همین نخبگان جوان ، بخش زیادی از مشکلات اقتصادی کشور را مرتفع کرد.

وی عملکرد بسیج در مسیر اقدام و عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی را قابل قبول عنوان  و خاطرنشان کرد: فرهنگ ،تفکر و رفتار بسیجی به همراه مدیریت جهادی دو بازوی پرتوان به منظورایجاد جهش در عرصه های علمی و فناوری است و این رویکرد بایستی به صورت فراگیر در سراسر کشور و در میان تمام اقشار و گروه های جامعه مفهوم سازی شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه رشد علمی و پیشرفت های مرتبط با آن قدرت ساز و امنیت آفرین هستند تاکید کرد: مجاهدت یک رزمنده که در صف مقدم دفاع از امنیت کشور تلاش می کند با دانشجو و کارآفرینی  که در عرصه علم  و تولید فعالیت می کند در مسیر ایجاد اقتدار و امنیت برای کشور قرار دارد.

————————————————-

سردار فضلی:حضور ۲۷۰ پژوهشگر و ۳۰۰ پروژه علمی بسیج در جشنواره جهادگران علم و فناوری

 

سردار علی فضلی، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در افتتاحیه چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برگزار شد، گفت: ۲۷۰ پژوهشگر و دریادلان بسیجی در این جشنواره حضور دارند. این افراد همان کسانی هستند که خط شکنان والفجر ۸ بودند و هشت سال دفاع مقدس را پشت سر گذاشتند و اطاعت از ولی امر مسلمین را واجب دانسته و حالا با مشارکت دانشگاه آزاد، وزارت علوم، بخش های مردم نهاد در عرصه علم و فناوری ۳۰۰ پروژه را به اتمام رساندند و در این جشنواره آمدند.

 

وی خاطر نشان کرد: در تقویت، توسعه و زیرساخت هایی که در انقلاب وجود دارد، اعتماد به جوانان،  پژوهشگران ما را به رشد و تعالی خداپسندانه می رساند.

 

————————————————-

میرزاده: اقتصاد دانش‌بنیان اولویت دانشگاه آزاد اسلامی است

 

 

دکتر حمید میرزاده در مراسم افتتاحیه چهارمین نمایشگاه جهادگران علم و فناوری گفت: «خدا را شکر می‌کنیم که رهبر انقلاب از ابتدا بنیانگذار تفکر اقتصاد دانش‌بنیان در نظام علمی و فناوری کشور بوده‌اند.»

او افزود: «براساس سند علمی کشور که از سوی ایشان ابلاغ شده است، باید در سال ۱۴۰۴، ۵۰درصد اقتصاد ایران از اقتصاد دانش‌بنیان تامین شود، دانشگاه آزاد اسلامی در دهه چهارم فعالیت خود حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان را جزو اولویت کاری خود قرار داده است.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: «ما به دنبال تبدیل علم به ثروت هستیم و دانشگاه کارآفرین باید این‌گونه حرکت کند، برنامه ما در دانشگاه آزاد اسلامی این است که به فعالیت‌های فناورانه کمک کنیم و روز به روز این فعالیت‌ها را افزایش دهیم.»

 

————————————————-

چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری با حضور امیردریابان شمخانی دبیر شورای امنیت ملی، سردار فضلی جانشین رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور و دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.

این جشنواره با حضور ۲۷۰ پژوهشکر و نخبه ملی همراه با رونمایی از ۱۰ طرح برتر ملی شروع به کار کرد.

گفتنی است بازدید از این جشنواره امروز و فردا ۹ و ۱۰ اسفند ماه در محل دائمی نمایشگاه اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی برای عموم آزاد است.

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *