برای اولین بار در سطح استان آذربایجان غربی صورت گرفت:
نشست علمی بررسی جایگاه ادیان و اقوام آذربایجان و هویت ملی

<span style='color: rgb(0, 117, 125);font-size:19px;font-family: mitra;'>برای اولین بار در سطح استان آذربایجان غربی صورت گرفت:</span><br>نشست علمی بررسی جایگاه ادیان و اقوام آذربایجان و هویت ملی
همزمان با افتتاح ساختمان مرکز مطالعات ادیان و اقوام آذربایجان دانشگاه ارومیه، اولین نشست علمی بررسی جایگاه ادیان و اقوام آذربایجان و هویت ملی برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فنّاوری از آذربایجان غربی؛ استان آذربایجان غربی از دیرباز محل زندگی ادیان و اقوام گوناگون بوده است؛ از شیعه و سنّی گرفته تا مسیحی و کلدانی. از ترک و کرد گرفته تا آشوری و ارمنی. همه این ادیان و اقوام سالهای متمادی است که در محدوده مرزهای آذربایجان غربی به زندگی مشغول هستند. مسلّماً توجه به تمامی این ادیان و اقوام با احترام به تفاوت ها و تاکید بر ابعاد مشترک این گروهها لازمه زندگی در چنین جامعه ای است.
در همین راستا و همزمان با افتتاح ساختمان مرکز مطالعات ادیان و اقوام آذربایجان دانشگاه ارومیه، اولین نشست علمی بررسی جایگاه ادیان و اقوام آذربایجان و هویت ملی برگزار شد. در این نشست که با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه، نمایندگان فعلی و پیشین مجلس شورای اسلامی، معاون بسیج علمی، پژوهشی و فنّاوری سپاه شهداء و جمعی از اساتید و صاحب نظران حوزه ادیان و اقوام برگزار شد، الگوها و روشهای تقریب مذاهب و ایجاد وحدت بین اقوام و ادیان مختلف موجود
در استان مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی پیشینه تاریخی اقوام و ادیان، راهها و الگوهای علمی ایجاد و حفظ وحدت، تحولات اخیر خاورمیانه و فرقه گرایی ستیزنده در این زمینه، تاریخچه و ایدئولوژی وحدت و تقریب در جوامع مختلف و جایگاه آنها در قرآن و سنت از بحثهای مطرح در این نشست علمی بود.

در حاشیه این مراسم، آیین افتتاح ساختمان مرکز مطالعات ادیان و اقوام آذربایجان دانشگاه ارومیه در پردیس این دانشگاه برگزار شد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *