دانش آموزان مازندرانی ساختند:
دستگاه استخراج نفت با استفاده از مواد دورریز

<span style='color: rgb(0, 117, 125);font-size:19px;font-family: mitra;'>دانش آموزان مازندرانی ساختند: </span><br>دستگاه استخراج نفت با استفاده از مواد دورریز
این دو دانش آموز برای ساخت این دستگاه از تخته سه لایه،ضایعات کارگاه چوب بری ،نخ بازیافتی ،لوله خودکار و موتور الکتریک استفاده کردند.


 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری از مازندران،مبینا شاهپوری و رز قاسم‌زاده دانش آموزان سال هشتم شهرستان تنکابن هستند که با راهنمایی معلم رباتیک خود آقای مهندس صباغی،خانم شکوهی و حمایت پدرو مادر موفق به ساخت دستگاه استخراج نفت شدند.

ساخت دستگاه استخراج نفت از سوی این دو دانش آموز تقریبا یک ماه و نیم طول کشید و آنان با استفاده از شاسی، موتور،بردالکترونیک و پولی این دستگاه را ساختند.

دستگاه ساخته شده این دو دانش‌آموز در بخش محیط زیست نهمین دوره المپیاد رباتیک کشور رتبه آورد و به عنوان تنها برگزیده معرفی شد.

 دستگاه استخراج نفت با استفاده از مواد دورریز

شاهپوری شرکت در کلاس‌های رباتیک را فرصت مناسبی برای افزایش علاقمندی و شرکت در مسابقه عنوان کرد و گفت:این کلاس‌ها سبب شد تا انگیزه فعالیت بیشتری برای تبدیل ایده به دستگاه پیدا کنم.

وی از هم‌سن و سالان خود درخواست کرد تا نسبت به ایده‌های خود بی اعتنا نباشند و با همکاری، حمایت والدین و کمک مربیان، آنان را تبدیل به محصول یا دستگاه مورد نظر کنند.

شاهپوری با ابراز علاقمندی نسبت به رشته تجربی،گفت:سعی دارم با انتخاب رشته تحصیلی تجربی، درآینده پزشک شوم.

قاسم‌زاده هم در ادامه درباره ساخت دستگاه دوم استخراج نفت که با مواد دور ریز و همکاری دوستش ساخته‌اند، گفت:ما برای ساخت این دستگاه از تخته سه لایه،ضایعات کارگاه چوب بری ،نخ بازیافتی ،لوله خودکار و موتور الکتریک استفاده کردیم.

وی بیان کرد:این دستگاه استخراج نفت را برای شرکت در جشنواره خوارزمی ارسال کردیم ولی هنوز نتیجه اعلام نشده است.

 دستگاه استخراج نفت با استفاده از مواد دورریز

قاسم‌زاده با اشاره به همکاری دوستش که در موفقیت آنان تاثیرگذار بود،افزود:در مواردی با دادن نظرهای متفاوت و راهنمایی مربی، راه درست را انتخاب می‌کردیم.

این دانش آموز از اجرای طرح جدید استخراج نفت برای پالایشگاه با همکاری دوستش خبرداد.

وی در پایان از والدین و مربیان خود تشکر کرد.

 انتهای پیام:ن.ک

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *