استفاده از ضایعات کشاورزی در راستای کاهش هزینه تولید محصولات دامی

استفاده از ضایعات کشاورزی در راستای کاهش هزینه تولید محصولات دامی
خوراک یکی از مواد اصلی است که باید به‏ صورت دائمی و به اندازه کافی در اختیار دام‌ها قرار گیرد، چرا که تامین نهاده‌های دامی به عنوان یک اصل مهم حائز اهمیت زیادی در تغذیه دام ها است و استفاده از ضایعات کشاورزی،یکی از اقتصادی‌ترین روش های تولید پروتئین حیوانی از دام و طیور وآبزیان بوده که امروزه این مهم بسیار در جوامع علمی مورد توجه قرار گرفته است.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری از همدان بنا به گزارش های رسمی و آمار های جهاد کشاورزی هر ساله بیش از ۳۵ درصد از محصولات کشاورزی کشور به دلیل های مختلفی از جمله سرمازدگی،نبود ابزار آلات دقیق و نیروی کار کافی از بین می روند و دیگر قابلیت استفاده برای انسان ها را ندارند.
از ضایعات کشاورزی نمی توان در غذایی انسان ها به صورت عادی استفاده کرد ولی این عدم استفاده مستقیم به معنی عدم کارایی این مواد هم نیست،چرا که این مواد امروزه به عنوان یکی از منابع خوراکی برای تامین برخی از نیاز های دام طیور و آبزیان در کشور مطرح شده اند .
با توجه به بحران آبی که در کشور وجود دارد می توان از این ضایعات کشاورزی که به ظاهر استفاده ای هم ندارند استفاده های بسیار خوبی کرد به گونه ای که می توان با بکار گیری علم روز دنیا در نحوه جیره نویسی خوراک دام و طیور و آبزیان این مواد را دوباره به چرخه تولید باز گرداند.
سازمان غذا و کشاورزی جهانی در سال گذشته در انتشار مقاله ای استفاده زیاد از آنتی بیوتیک ها،بحران آب و عدم استفاده درست از ضایعات کشاورزی را سه مشکل اصلی در کشاورزی که امنیت غذایی مردم را تهدید می کند عنوان کرد.
بوجاری گندم عمده ضایعات کشاورزی که در حال حاضر در کشور وجود دارد را تشکیل می دهد که بنا به تحقیقات انجام شده این محصول فرعی کشت گندم از درصد پروتئین بالاتری نسبت به دانه کامل گندم برخوردار است و این ماده خوراکی به ظاهر کم ارزش از نظر مادی می تواند در جیره خوراکی مرغ های گوشتی و تخمگذار به خوبی استفاده شود و به نوعی این منبع خوراکی که قیمت کمی هم دارد ،به گوشت و تخم مرغ برای استفاده مردم تبدیل شود.

یکی دیگر از فاید استفاده از ضایعات کشاورزی به صورت علمی و کاربردی در کشور کاهش مصرف آب و به تبع آن کاهش بحران و تنش آبی موجود می باشد چرا که اگر از این ۳۵ درصد ضایعات کشاورزی موجود در کشور به صورت علمی در تغذیه حیوانات در صنعت دام و طیور کشور استفاده شود قطعا در مصرف آب در بخش کشاورزی بسیار صرفه جویی خواهد شد چرا که محصولی که باید به دور ریز تبدیل میشد به صورت غیر مستقیم دوباره وارد چرخه تولید خواهد شد.
از طرف دیگر استفاده از ضایعات کشاورزی در کشور باعث کاهش هزینه های معدوم سازی این محصولات بی خریدار خواهد شد و به نوعی در پاگیزکی و مبارزه با آلودگی های محیطی نیز مفید خواهند بود.
*کاهش هزینه تولید فرآورده های دامی با استفاده از ضایعات کشاورزی در جیره دام ها
مهندس امیر حسین مهران فروز با تاکید بر لزوم کاهش هزینه های تولید برای افزایش بیشتر سود تولیدات دام پروری،وکاهش خطرات و آلودگی های زیست محیطی که ناشی حضور پسماندها وضایعات تولیدات کشاورزی در محیط زیست است بیان داشت:در حال حاضر ضایعات کشاورزی به دلیل ارزش خوراکی خوبی که دارند در دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.
وی تشریح کرد: کاهش قیمت جیره خوراک برای تولید محصولات همواره از موضوعاتی است که بسیاری از تولید کنندگان و دام پروران ما به دنبال آن هستند و استفاده از پسماند های تولیدات کشاورزی با تاکید بر مبانی علمی جیره نویسی می تواند کاهش قیمت خوبی را در جیره خوراکی که به حیوانات داده می شود ایجاد کنند.
مهران فروز با اشاره به اهیمت استفاده از ضایعات کشاورزی برای بالا بردن کیفیت خوراک مصرفی در جیره مورد استفاده،خاطر نشان کرد:وقتی استفاده از ضایعات کشاورزی برای خوراک و جیره حیوانات مطرح می شود باید به این نکته توجه کرد که اکثر پسماند ها و ضایعات کشاورزی را می توان با استفاده از علم روز دنیا به صورت کنترل شده به مصرف حیوانات مورد نظر رساند و از مزایا و ارزش خوراکی آنها در تنظیم جیره ها،نهایت سود را برد.
وی با اشاره به برخی فعالیت های انجام شده در استفاده از ضایعات کشاورزی در خوراک دام و طیور، ابراز داشت: تحقیقات صورت گرفته در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی نیز به طور کامل با اشاره به اهمیت بالای مواد مغذی موجود در پسماند های کشاوزی ارزش استفاده از این مواد را در جیره حیوانات به صورت کلی تایید می کند.
تغذیه اصلی ترین عامل تایین کنند قیمت تمام شده محصولات تولیدی
مهندس احمد آبیار ادامه داد: استفاده از پسماندهای کشاورزی در تهیه خوراک دام و طیور، جز با افزایش اطلاعات بهره‌برداران و همچنین آماده نمودن زیرساخت‌های لازم ، امکان‌پذیر نمی‌باشد و در این زمینه لازم است مسئولین مربوطه بیش از بیش تلاش کنند و با برنامه های علمی کشاورزان و بهره وران صنعت دام و طیور را از مزایای استفاده از این مواد در خوراک های حیوانات آگاه کنند.
وی تشریح کرد: خوراک یکی از مواد اصلی است که باید به‏ صورت دائمی و به اندازه کافی در اختیار دام‌ها قرار گیرد، چرا که تامین نهاده‌های دامی به عنوان یک اصل مهم حائز اهمیت زیادی در تغذیه دام ها است و استفاده از ضایعات کشاورزی،یکی از اقتصادی‌ترین روش های تولید پروتئین حیوانی از دام و طیور وآبزیان بوده که امروزه این مهم بسیار در جوامع علمی مورد توجه قرار گرفته است.
آبیار با اشاره به اهیمت تلاش در راستای رسیدن به کشاورزی پایدار در کشور ابراز داشت :صنعت پرورش دام و طیرو نیز به عنوان یکی از زیر مجموعه های کشاورزی نیاز به برنامه ریزی های منسجمی دارد تا به پایدار بودن نزدیک شود.
وی خاطر نشان کرد:هزینه خوراک و تغذیه حیواناتی که ما اقدام به پرورش آنها می کنیم مهم ترین موضوع در تعیین سود و قیمت تمام شده محصولات تولیدی می باشد و ما می توانیم با مدیریتی درست در مزرعه بسیار راحت از ضایعات کشاورزی مانند پسماند های پوسته انار و ضایعات کشت گندم به خوبی استفاده کنیم و جیره خوراکی حیوانات خود را بسیار ارزان تر و با کیفیت تر آماده کنیم.
آب یار تصریح کرد: پسماند‌های کشاورزی زراعی عمدتأ از مواد خشبی تشکیل می‌گردند که قسمت عمده آنها از کربوهیدرات‌های ساختمانی (یعنی سلولز، همی سلولز و لیگنین) تشکیل شده است که این موارد باعث حساسیت بالایی استفاده از ضایعات در خوراک حیوانات می باشد، به گونه ای که حتما در تنظیم جیره های که از این مواد در آنها استفاده می شود باید حداقل و حداکثر اندازه قابل استفاده آن را از طریق آزمایش های علمی دقیقی به دست آورد تا بتوان با استفاده از این مواد بهره وری و ارزش افزود خوبی در دام پروری ایجاد کرد.

لزوم استفاده از علم و دانش روز دنیا در کشاورزی همانند سایر صنایع در کشور در حال حاضر بیش ازپیش مورد نیاز است، چرا که کشاورزی به عنوان یکی از فعالیت های که بر سطح زندگی افراد جامعه به صورت مستقم اثر گذاری می کند، است .
استفاده از ضایعات بخش کشاورزی نیز در خوراک دام و طیور به عنوان یکی از بحث های نو و جدید در علم دام پروری جهان می تواند موجب افزایش تولیدات و کاهش هزینه های تولید و بخصوص کمک به صرفه جویی در مصرف منابع آب در کشور شود که این مزایا لزوم توجه بیشتر تولیدکندگان،و مسئولین مربوطه را طلب می کند تا با استفاده از علم روز دنیا در راستای کاهش هزینه های تولید و در نهایت ارزان تر شدن برخی از مواد غذایی موجود دربازار فعالیت و تلاش کنند.
انتهایی پیام//

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *